Zkoleduj se

Účinkující

Petr Vaněk
autor projektu a účinkující

Rád surfuje (u něj to musí být na začátku) a zvládá to i v Česku. Zakladatel surfařské krů Surikati z. s. Je to vysoký herec na volné noze s velkým nosem, který umí říct, že ho něco nebaví. Když už ho to baví, tak to pak většinou baví i všechny ostatní. Nebo je to pro něj výzva, naučí se to a pak ho to baví. Před třemi lety uspořádal benefiční tour Unicorn na podporu Lukáše, který přišel nešťastnou náhodou o nohy. Jo a taky zpívá. Před dvěma lety se rozhodl, že s tím začne a dostal se do Bernsteinovy mše. Má rád vodu… a to dost. S pádlem, bez pádla, v neoprénu i bez. Zbytek času je tátou, který tráví zbytečně moc času jógou…

P. S. Odstavec o sobě nepsal sám…

Adéla Petřeková

Potkali jsme se díky Pavle Fendrichové. Jestli existuje energie, která vás zvedne ze židle, je uschována v hrdle Adély Petřekové. Herečka a zpěvačka na volné noze, která jde svojí cestou. Účinkuje v Bernsteinově mši a dalších divadelních, ale i filmových projektech.

Vím, že byla u moře na jachtě, ale jestli surfovala? Zatím o tom nemluvila.

Jan Meduna

Kamarád, kterého jsem potkal při natáčení Tobruku. Skvělej chlapík, muzikant, herec a od přírody cynik k pohledání. Hraje v Divadle v Dlouhé, jezdí s Feketek Seletek atd.

Když to jde, rád jede k moři, oceánu, surfovat, nebo na loď. Jako každý druhý.

Tereza Páclová

Terezu jsem poprvé potkal na rádiových vlnách Českého rozhlasu v Olomouci, kde jsme společně nahrávali hru Na Větrné hůrce. Za pár let jsem Terku potkal zase úplně jinde. V ostravském studiu Dobrého rána, pořadu, který úspěšně moderovala do té doby, než porodila krásnou dceru a přestěhovala se s mužem do Prahy. Do projektu ZKOLEDUJ SE vstoupila s tím, že bude alternovat, ale pak zjistila, že tu žádné alternace nejsou a nebudou. A od té doby zpívá ještě víc vášnivě.

Miluje moře, ale nikdy nesurfovala. Věřím, že to hodlá změnit.

Magdaléna Borová

Majdu jsem potkal po dvanácti letech. Naposledy jsme se viděli na DAMU, když studovala na souběžném činoherním ročníku. Je členkou Národního divadla. Jsem moc rád, že její kouzlo může být součástí tohoto projektu.

Jo a byla u moře, tralala!

Děkuji, Majdi!

Ondřej Nosálek

Velmi blízký člověk. DJ O. N. (jeho nickname) pochází z Ostravy a má velký a citlivý srdce.

Tančí, hraje, zpívá, žije o sto šest nejen na hřišti-jevišti, ale i tam, kde by člověk vypnul. Miluje pohyb a srandu.

Když to jde, rád jede k moři, oceánu, surfovat, nebo pěstuje rajčata na urban garden. Jako každý druhý.

Petra Kosková

Brněnská rodačka, která se nebojí jakékoliv výzvy. Tu první zvládla na jedničku – odstěhovala se do Prahy. A tady to dle jejího životopisu slušně rozjela. Hraje například na Nové scéně Národního divadla, v plzeňském Divadle J. K. Tyla, a hlavně ve Studiu DVA. Přirozeně skromná, ale i živelná, veselá a stále při chuti k jídlu a životu. Těší mě, že je s námi v tomto projektu.

O oceánu jsme se spolu zatím nikdy nebavili. Zatím. Ale plavat asi umí.

Richard Fiala

Richarda znám už od studií na DAMU. Za tu dobu u něho nedošlo k viditelné změně. Nekončící humor je stále jeho doménou. Herec a muzikant na volné noze, co už skoro dekádu rozveseluje děti v nemocnicích coby zdravotní klaun. Hostuje hlavně v divadle Letí a v divadelním spolku Masopust. V projektu nejen zpívá, ale také nafotil část lidí na náš web.

Sice nikdy nesurfoval a plavat se naučil až v osmnácti letech, ale u moře je každý rok a ve skautu měl přezdívku Plavčík. Nejradši zpívá svým dvěma dcerám.

TADY MŮŽEŠ BÝT I TY!

Zapoj se
Přispěj
Napiš nám svůj názor

Tým

Marek Doubrava
hudební a pěvecká úprava koled

S Markem jsem se potkal poprvé při práci na představení Velké putování Vlase a Brady, ke kterému napsal písničky. Marek je skvělý muzikant, skladatel a taky člověk. Až když jsem otevřel na internetu stránku na Wikipedii, jsem se dozvěděl, co všechno dalšího tenhle člověk stíhá dělat. Kapela Hm…, textař, spolupracuje s předními českými divadly a taky rád zhudebňuje texty českých i klasických básníků.

A úspěšný otec! Marek aranžoval všechny písničky v projektu ZKOLEDUJ SE.

Díky za tvoji spolupráci a přátelství.

P. S. Má rád moře, ale nevím, jestli surfoval.

Pavla Fendrichová
korepetitorka a dramaturgyně

Pavlu jsem poprvé potkal před deseti lety. Na představení, které jsme zkoušeli s kamarádkou Apolenou. Pavla nás seznamovala se zpěvem. Vystudovala a poté učila zpěv nejen na Ježkárně. Pavla je veselý, citlivý člověk. Mimo jiné je matkou tří skvělejch kluků. A hlavně je výtečná učitelka zpěvu. Od začátku přípravy tohoto projektu je mi velkou oporou, ale i poradkyní. Vážím si jejího přístupu, spolupráce a přátelství.

Katarína Holubcová
Katarína Holubcová
fundraising

V určité chvíli vzniku celého projektu jsem začal cítit potřebu mít vedle sebe někoho, kdo mi bude partnerem, s kým můžu celý projekt konzultovat. Kdo v určitou chvíli bude schopen celý projekt převzít a na koho se můžu spolehnout. Je mi ctí, že Katarína do projektu vstoupila. Její hlavní pracovní náplní je práce na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. A co tam dělá? Pozor, je to výkonná ředitelka a je skvělá!

Lucie Faulerová
Lucie Faulerová
produkce

Lucii mi doporučila Katarína, dala mi na ni skvělé reference. Tak proč to nezkusit.

Co Lucka dělá? Úplně všechno, od produkce, po organizování a zaštiťování různých akcí, redakci textů atd. A k tomu všemu jí v nakladatelství Torst vyšel první román. Ano, Lucka i píše. Její úloha v projektu je těžká. Musí ze mě dostávat spoustu informací, o kterých ani já sám nevím, že je mám. Díky, Luci, že tě projekt zaujal a jdeš do toho s námi!

A moře? Na to teď nemá čas, ale jednou snad jo!

Filip Jevič
Filip Jevič
režie

S Filipem jsem se potkal v ročníku herectví na DAMU. Filip je nejen skvělý herec, ale i režisér. A v neposlední řade fyzioterapeut, který pracuje na Dětské klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství – dětské části v nemocnici Motol. Těší mě, že vstoupil do projektu jako režisér.

Těším se, Fílo!

Jan Písařík
Jan Písařík
ilustrátor

S Honzou mě před lety seznámila moje žena. Honza je malíř, ilustrátor a grafik.

Miluje barvy, jeho obrazy jsou křehké, hravé, veselé, ale i hluboké. Velmi rád cestuje, hodně času strávil ve Španělsku. Když jsem mu o chystaném projektu povídal, za pár dní nám poslal návrhy vizuálu, které naprosto ladily s tím, co pro mě projekt ZKOLEDUJ SE znamená.

Miluje oceán i moře a vše s tím spojené.

Josefína Bakošová
Josefína Bakošová
scénografka

Potkali jsme se taky na DAMU. Josefína studovala scénografii. Založila si svoji značku oblečení a galerii HARDDECORE. V našem projektu jsme si najednou uvědomili, že jsme zapomněli na scénografii. Spojovací element se nám vytratil. Dlouho jsem přemýšlel. Hledali jsme něco, co se nedá říci jinak než, aby to neprovokovalo, ale spojovalo, aby to bylo příjemné pro každého. Josefína mi ušila i oblek na svatbu. Jsem rád, že se jí projekt líbí a vyšla nám vstříc.

Oceán? Surf? Zeptejte se Josefíny.

Jakub Rálek
Jakub Rálek
marketing

Student i absolvent FAMU a DAMU. Nebojí se divadelní, filmové i jiné produkce.

Na začátku projektu jsme si moc nerozuměli, ale nelekli jsme se toho. Myslím, že Jakub je jedním z highlanderů, kteří mezi námi žijí. Jeho zkušenosti s komerčním i nekomerčním prostředí jsou velmi potřebné k tomu, aby projekt fungoval. Jakub se postupně stává mojí pravou rukou. Zažil jsem s ním období, kdy chodil v levé ruce s igelitkou s mrtvou rybou, kterou přivezl z Islandu. Tak až nás společně  potkáte a budeme mít oba jednu igelitku, pochopíte. Jakub začíná uvažovat kromě zpívání ve sprše i o praktikování jógy, u moře, i mimo moře.

Martina Procházková
Martina Procházková
PR

Ke komu jinému v Praze na jógu než k Martině Procházkové? Jestli chcete zažít jógu jinak, vemte to šupem k ní na hodinu. Jóga ji učarovala natolik, že začala pilně studovat, udělala si Jivamukti jógový certifikát a odešla z reklamní agentury. Lekce vede v Praze a kdekoli, kde se právě nachází. V roce 2011 založila první jógový festival Prague Spirit Festivalu v České Republice. Vydává jógový časopis Spirit Life Magazine. V projektu ZKOLEDUJ SE má na starosti PR & media. Miluje divadlo a lidi.

Jako bývalá akvabela si velmi ráda ve volném čase zaplave z Vltavy do Labe, přes Severní moře do oceánu.